Главная

[:ua]

Питання логістики залишаються актуальними у будь-який час. Змінюється політична, економічна ситуація в країні та світі, періодично виникають якісь форс-мажорні обставини, але це не може паралізувати глобальну сферу логістики. Навпаки, нерідко в особливо складних мінливих умовах багато залежить саме від злагодженості ланцюжків постачання, від безперебійності транспортного сполучення, організації митного контролю, складського зберігання тощо. Бути завжди в курсі справи допоможе логістичний блог, де зібрана актуальна інформація. Дані регулярно поповнюються, оновлюються.

Навіщо потрібен логістичний блог

Тут розміщується інформація, що таке стратегічний розвиток бізнесу, як формується діяльність компанії. Логістичний блог допоможе висвітлити такі питання:

 • Практичні способи зменшення витрат, пов’язаних із функціонуванням сегмента доставки, виробництва, закупівель
 • Способи мінімізації всіляких ризиків
 • Питання страхування
 • Оптимізація всіх ланцюжків бізнес-процесів
 • Залучення до співпраці нових клієнтів, формування позитивного іміджу компанії
 • Впровадження передових інформаційних технологій, що дозволяють покращити систему контролю, звітності
 • Взаємодія компанії з податковими та іншими наглядово-контролюючими інстанціями
 • Організація зовнішньоекономічної діяльності та багато іншого

Очевидно, логістичний блог охоплює широкий перелік тем. Крім того, треба знати, як змінюється сфера логістики і в міжнародному форматі. Важливо забезпечити компанії високий рівень конкурентоспроможності, тому інформація щодо логістики буде актуальною для представників малого, середнього та великого бізнесу.

У логістичному блозі обговорюється, як досягти найкращого результату при оптимізації витрат. А ще те, як ефективно управляти інформаційними потоками, а також матеріальними та фінансовими.

Цікаві та корисні статті з логістики

Публікації створюються фахівцями. Саме тому статті з логістики актуальні, а матеріал у них викладається простою та доступною мовою. Зрозуміти це допоможе наступна таблиця:

Сфера управління закупівлямиМатеріали націлені на те, щоб допомогти оцінити об’єктивну ситуацію в компанії та виявити найкращі умови та режими її функціонування
ОптимізаціяВона стосується всіх процесів: виробництва, транспортування, складування. Матеріали з цієї теми дозволять позбутися витрат і за рахунок цього збільшити прибуток

Крім того, статті з логістики спрямовані на те, щоб розкрити суть головних принципів, які мають значення у бізнесі. Зокрема, принцип забезпечення контролю у режимі реального часу. Важливим є і моніторинг резервів на складі, щоб своєчасно виявити прострочений, неліквідний товар, позбутися його, звільнити місце. Якщо термін придатності деякої продукції, що знаходиться на складі, добігає кінця, то моніторинг дозволить виявити це і замість утилізації реалізувати продукт, наприклад зі знижкою.

У статтях з логістики відображається, як забезпечити своєчасне транспортування, доставку, щоб укластися у графік. Якщо всі механізми логістичного ланцюжка функціонують безперебійно, то вдасться скоротити витрати в середньому до 40%, а прибуток компанії збільшується до 15%.

Актуальна інформація транспортної логістики

Новини, які стосуються логістичної галузі, з’являються щодня. На порталі вони відображаються регулярно і за бажання можна знайти потрібну новину за певний період часу. Наприклад, новини транспортної логістики стосуються проведення форумів та інших заходів, що проводяться як у країні, так і в міжнародному форматі. Нерідко подібна інформація до того ж супроводжується коментарями експертів, аналітиків.

Крім того, новини транспортної логістики охоплюють таке:

 • Зміна міжнародного законодавства та законодавства окремих країн. Це стосується не лише держав, що входять до ЄС, а й країн Південно-Східної Азії та інших напрямів. Наприклад, намітилася тенденція до посилення логістичних стандартів у Китаї, і іноді перевізники дізнаються про такі події постфактум
 • Багато новин у цій сфері присвячені посиленню екологічних стандартів. Особливо це актуально для держав, що входять до Європейського Союзу. Вже відомо про так званий «вуглецевий податок», про прагнення влади перевести всю транспортну систему на альтернативні джерела енергії. Це пов’язано не лише з турботою про екологію, а й із глобальною енергетичною кризою.
 • Стрічка новин у логістичній сфері обов’язково включає і зміни, що стосуються інфраструктури, правил проходження митниці та зовнішньоекономічної діяльності, скорочення або збільшення попиту на складські приміщення, цін на джерела енергії, маршрутів і десятків, сотень інших новинних приводів

У новинах транспортної логістики, складської та інших її видах можна наочно побачити, як реагує даний сегмент на зміну політичної та економічної ситуації у світі. Звичайно, вплив пандемії, природних катаклізмів та інших форс-мажорних обставин теж робить свій внесок. Бізнесу доводиться оперативно реагувати на умови, що міняються, підлаштовуючись під об’єктивні логістичні реалії.

Блог логістики для підприємців-початківців та професіоналів

Ресурс, де інформація викладається простою та доступною мовою, буде корисним багатьом. Блог логістики дозволить дізнатися корисну інформацію про різні сфери, наприклад, про виробничу чи закупівельну логістику, розподільчу, митну чи транспортну, про управління запасами та складами. А ще існують такі поняття, як «інформаційна логістика», «комплексна». Зрозуміти це краще допоможе таблиця, наведена нижче:

Інформаційна логістикаОзначає аналіз, збір інформації, розподіл потоків, обробку даних, поділ і об’єднання суміжних потоків інформації
Комплексна логістикаОзначає комплексний підхід, тобто вивчення нюансів у закупівлі сировини та прямування по всьому ланцюжку аж до надходження готового продукту на споживчий ринок

Складають блог логістики професіонали, які мають не лише відповідну освіту, але й практичний досвід. Наприклад, якщо говорити про транспортний напрямок, то саме швидкість та безпека є ключовими моментами, що визначають, наскільки конкурентоспроможною буде компанія та наскільки позитивним в очах потенційних замовників буде її імідж. Це два рівноцінні компоненти, які розглядаються насамперед. І швидкість обслуговування, і безпека об’єктів у дорозі — невід’ємна частина транспортного процесу.

За допомогою блогу логістики вдасться дізнатися, як правильно проводити моніторинг пунктів, що здійснюють доставку товарів, як правильно наносити маркування на вантаж, враховувати його особливості, підібрати відповідний транспортний засіб. Так, на сьогоднішній день активно задіяні в процесі транспортування стандартні фури, рефрижератори, ізотермічні фургони, причепи, автопоїзд та ін. Сюди належить велика різноманітність водного транспорту, залізничного, повітряного.

Завжди бути в курсі подій

Саме за допомогою логістичного блогу вдасться бути в курсі важливих подій, оперативно знайомитися з інформацією, що надходить, залишати коментарі, ставити питання. Крім того:

 • Завжди можна буде звернутися до технічної підтримки, попросити консультацію і навіть попросити висвітлити якусь тематику безпосередньо в логістичному блозі
 • Вдасться дізнатися, як потенційні замовники обирають логістичну компанію, за якими принципами, на що вони насамперед звертають увагу. Існують і певні фактори, які потенційні клієнти називали дратівливими. Є безліч помилок, які не можна робити у спілкуванні з партнерами та клієнтами, щоб не втратити замовників
 • Окремий пласт складають питання щодо впровадження сучасного програмного забезпечення. Інформаційні технології дозволяють знизити витрати компанії, підвищити швидкість обробки інформації та значно покращити якість обслуговування. Традиційно у тематичних блогах цьому питанню приділяється підвищена увага

Логістичний блог присвячений тому, як відбувається оформлення документації на перевезення, проходження митних кордонів. Зокрема, багатьох хвилює питання сертифікації, постмитного супроводу, забезпечення безпеки на час проходження митного контролю.

Врахування особливостей законодавчої бази

Будь-який професійний логістичний блог обов’язково враховує законодавчу базу, а також прецеденти, що склалися у правозастосовчій та судовій практиці. Майже кожен підприємець стикається з необхідністю оперативно обробляти прокламації, претензії з боку клієнтів. Вкрай важливо вміти вирішувати їх ще на стадії досудового провадження, що теж дозволить позбутися витрат. Доцільно заздалегідь продумувати питання страхування.

Законодавство регулює ті сфери діяльності аудиторів, які працюють у логістичних компаніях. Частина операцій зазвичай виводиться на аутсорсинг, це стало повсякденною практикою. До фахівців, які пропонують послуги консультантів та аудиторів, висуваються досить високі вимоги. Все це і багато іншого регулярно висвітлюється на порталі новин, який доступний у будь-який час.

[:]